delikatny kocyk na szydełku pudrowy róż

Kocyk na szydełku Hania

Jak tylko dowiedziałam się, że moja koleżanka z tańców oczekuje córeczki, zabrałam się za projektowanie kocyka. Chciałam żeby był tak delikatny, ale pełen wyćwiczonych ruchów. Prosty, nieprzeładowany, ale jednocześnie wyjątkowy. Tak jak moja koleżanka Hania 🙂 Mam nadzieję, że zamierzony efekt został osiągnięty – ja jestem zadowolona i z chęcią dzielę się wzorem.

Wzór na YT jest całkowicie bezpłatny, jeśli jednak wolisz wersję papierową, ze schematami, to wersja za symboliczną kwotę jest TUTAJ

piękny różowy kocyk szydełkowy dla dziewczynki
kocyk lniany dla dziewczynki

Bazą kocyka jest wykonana ściegiem lnianym. Wydziergałam prostokąt 60×80 cm. Następnie obrobiłam wszystkie boki półsłupkami. Kolejnym krokiem było już tylko wykonanie kwiatków. I na tym można byłoby już go zakończyć, ale ja postanowiłam lekko przyszyć kwiatki (z tyłu i z przodu, dzięki czemu nie będą się tak zwijać po praniu).

Kocyk nie wymaga bardzo dużych umiejętności, jednak dokładność i cierpliwość są tu wskazane. 

Do zrobienia kocyka 65×85 cm użyłam około 370 gram włóczki Drops Safran w kolorze pudrowego różu (w tym około 285 gram na bazę i 85 gram na kwiatki i szycie) oraz szydełka w rozmiarze 4mm.

kocyk na szydełku z kwiatkami
kocyk na chrzest diy na szydełku dla dziewczynki
pudrowy róż wyjątkowy kocyk dla noworodka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top