Proste poncho na szydełku dla dziecka

Kamizelka – poncho dla dziecka na szydełku

Zostałam poproszona o zrobienie prostej kamizelki dla półtorarocznej dziewczynki.  W związku z tym, że od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie zrobienie tutorialu z prostym sposobem na kamizelkę, nie mogłam odmówić i zabrałam się do pracy. 

Poncho-kamizelka jest zaprojektowana w taki sposób, żeby ograniczyć szycie do minimum. Więc połączona jest po bokach przez przeszycia guzików (tylko i wyłącznie). Wybrałam splot alpejski jako bazowy, ze względu na to, że patrząc na niego zarówno od góry jak i od dołu, wygląda podobnie. Więc spokojnie, można było zrobić jeden element i złożyć go na pół (tworząc przód i tył). Wykończenie jest proste, składa się z półsłupków nawijanych, wbijanych w tylną nitkę. Dookoła dekoltu jest krótki ściągacz z półsłupków wbijanych w tylną nitkę.

Ubranko miało pasować na rozmiar 92/98 ale myślę, że spokojnie na 104 też będzie dobre. Jednak można zrobić je w dowolnym rozmiarze, na filmie pokazuję jak ja wyliczam ilość oczek na szerokość, a dodatkowo TUTAJ znajdziesz jeszcze dokładniejszą instrukcję jak powiększyć (albo pomniejszyć) pracę, dzięki przeliczeniu proporcji z próbki. 

 

 

Kamizelka na szydełku dla dziecka
Dziecięce ponczo na szydełku DIY

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top