sweterek dla chłopca na szydełku

Jak zrobić sweterek na szydełku dla dziecka

Jeśli chcesz zrobić sweterek na szydełku dla dziecka, oto kilka kroków, które Ci pomogą:
  1. Wybierz odpowiedni wzór i rozmiar swetra. Możesz znaleźć wiele darmowych wzorów w internecie (np. Pinterest) lub w książkach do szydełkowania. Jeśli jednak szukasz dopracowanych, dokładnie objaśnionych projektów, zerknij na nasze projekty sweterków. Są rozpisane w kilku rozmiarach (w oddzielnych plikach), zawierają instrukcję tekstową (rząd po rządku do odhaczania), schematy, rysunki, zdjęcia, a czasem i filmiki.
schematy szydełkowe dla dzieci
włóczka do szydełkowania

2. Wybierz odpowiednią włóczkę i szydełko. Włóczka powinna być miękka i przyjazna dla skóry dziecka, a szydełko powinno być odpowiedniej grubości do wybranej włóczki. W naszych projektach znajdziesz sugerowaną przędzę i rozmiar szydełka. Jednak to tylko propozycja. U nas często jest niedroga włóczka Drop Safran, którą znajdziesz w wielu sklepach, m.in Dzianie.pl, Włóczykijki, Kokonki albo na Allegro.

3. Zrobienie próbki – zacznij od wykonania próbki z wybranej włóczki i szydełka, aby sprawdzić, czy daje podobny rozmiar do tego ze wzoru. Wiem, że jest to chętnie pomijany krok, ale zobacz dlaczego warto go robić i ile informacji taka próbka daje.

przerabianie pracy szydełkiem

4. Rozpocznij przerabianie swetra – większość swetrów na szydełku rozpoczyna się od górnej części, czyli od szyi. Nasze projekty w większości nie wymagają zszywania, ale są i takie gdzie oddzielnie tworzy się poszczególne elementy (przód, tył, rękawy, plisy), a na samym końcu wszystko łączy. Ale jeśli tylko wybrany splot na to pozwala, polecamy sweterki reglanowe, dzięki czemu można do minimum wyeliminować kontakt z igłą.

5. Wykonaj wykończenia – po zakończeniu pracy, możesz wykonać wykończenia, takie jak wszywanie guzików czy obszycie krawędzi swetra, ale także dodanie ozdobnych elementów (aplikacje, haft, wstążki). Oczywiście trzeba również sprawdzić czy nie zostały nigdzie wystające nitki.

jak zrobić sweterek dla niemowlaka na szydełku

Pamiętaj, że szydełkowanie wymaga cierpliwości i praktyki, ale z czasem z pewnością nabierzesz wprawy i stworzysz piękny sweterek dla swojego dziecka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top