Kocyk na szydełku dla niemowlaka w paski

Kocyk na szydełku Kacper

Jeśli tak jak ja, masz sporo pojedynczych motków i nie wiesz co z nimi zrobić, to zobacz moja propozycję na kocyk. Wymiary możesz zrobić dowolne – ogranicza Cię jedynie włóczka (chociaż tą, można zawsze dokupić np. w sklepie Dzianie.pl).

Mój kocyk miał mieć około 60×90 cm. Nie trzymałam się tak bardzo konkretnego wymiaru – zależało mi przede wszystkim na wykorzystaniu całych motków włóczki. Dlatego skupiłam się na tym, żeby uzyskać szerokość około 55/56 cm, a potem długość „na oko”. Ale wyszło niemal idealnie 60×90 cm. Tutorial na kocyk, znajdziesz na YouTube. Jeśli wolisz wersję papierową, znajdziesz ją TUTAJ.

Kocyk na szydełku w ukośne pasy
kocyk w ukośne pasy na szydełku

Wzór na kocyk jest prosty – są to tylko półsłupki przerabiane w tylną nitkę. Mimo, że jest łatwy w wykonaniu, zachwyca swoim wyglądem. Efekt ukośnych pasów, został osiągnięty przez przerabianie od rogu do rogu (C2C).  Na cały kocyk zużyłam 7 motków włóczki bawełnianej Drops Safran, po jednym z każdego koloru (odcienie brązu, beżu i żółci oraz ecru na wąskie paski i wykończenie). Całą pracę zrobiłam szydełkiem 3,5 mm.

Na koniec kocyk został wykończony 3 rzędami:

-najpierw rząd półsłupków nawijanych (na każdym rogu po 3 psł nawijane w jednym oczku)

-następnie kolejny rząd półsłupków nawijanych (pamiętając o tym, że 3 psł nawijane w jednym oczku, powinny się znaleźć na rogu)

-na koniec oczka rakowe – półsłupki robione do tyłu, które dają uroczy efekt wykończenia.

Prosty kocyka na szydełku dla noworodka
kocyk na szydełku w paski
Koc w paski na szydełku

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top